Luty 2020r.
P W Ś C P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Kontakt

PRIME CAR MANAGEMENT S.A.
ul. Polanki 4
80 - 308 Gdańsk
T: (+48) 58 340 44 00

Centrum Techniczne
T: (+48) 58 340 44 01

Newsletter
Jeśli chcą Państwo otrzymywać aktualnosci o działalności Prime Car Management a także najnowsze raporty proszę podać adres email poniżej.
zapisz wypisz

Profil

1. O Grupie Masterlease

Spółka Prime Car Management S.A., której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych  w Warszawie S.A., jest jednostką dominującą grupy kapitałowej działającej na rynku pod marką Masterlease. W skład grupy kapitałowej Spółki, oprócz jednostki dominującej, wchodzą spółki: Futura Leasing S.A., Masterlease Sp. z o.o. oraz MasterRent24 Sp. z o.o. („Grupa Masterlease”, „Grupa”).

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management („CFM”). Pod względem liczebności floty pojazdów Grupa jest jednym z liderów na rynku usług zarządzania flotą w Polsce  oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe.

Na dzień 31 grudnia 2017 roku, flota Grupy Masterlease obejmująca usługi leasingu i usługi CFM liczyła 33 904 pojazdy. W roku 2017 Grupa Masterlease sfinansowała 11 875 samochodów o wartości ok. 840 mln zł. Dzięki temu Grupa Masterlease uzyskała przychody w wysokości ok. 599 mln zł oraz zysk brutto w kwocie ok. 46 mln zł.

Grupa Masterlease posiada 22-letnie doświadczenie na rynku usług leasingu i usług CFM. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród takich jak: Diamenty Forbesa, Medal Europejski BCC, Order Finansowy czy Fleet Leader.

 

Do przewag konkurencyjnych Grupy Masterlease należą:

  • Wiodąca pozycja rynkowa i unikalna ogólnokrajowa sieć sprzedaży
  • Jeden z najbardziej doświadczonych zespołów managerskich w Polsce
  • Niezależność na rynkach leasingu i usług CFM, która w połączeniu z ekonomią skali umożliwia efektywne zwiększanie liczby kontraktów
  • Zdywersyfikowane portfolio produktów i duża baza długoterminowych klientów
  • Silna baza kapitałowa

 

2. Działalność Grupy Masterlease

Grupa Masterlease oferuje produkty dopasowane do potrzeb swoich klientów, tj. klientów indywidualnych, klientów z sektora MSP oraz dużych przedsiębiorstw. Przykładowo, Grupa jest jednym z prekursorów usług semi-FSL dla MŚP czy Abonamentu dla konsumentów w Polsce.

 

Działalność Grupy Masterlease obejmuje pełen zakres usług leasingowych oraz usług CFM:

  • Leasing (finansowy) – produkt polegający wyłącznie na finansowaniu pojazdu bez usług dodatkowych. Głównym odbiorcą są firmy z sektora MŚP.

 

  • Semi-FSL – produkt  „pomostowy”, zachęcający klientów do korzystania z wybranych usług dodatkowych. Łączy w sobie korzystną formę finansowania z dowolnie wybranymi usługami związanymi z obsługą, serwisem, likwidacją szkód czy ubezpieczeniem. Produkt popularny wśród firm z sektora MŚP i korporacji.

 

  • FSL (wynajem długoterminowy) – produkt finansowania pojazdu wraz z pełnym pakietem usług dodatkowych: pełny serwis mechaniczny, likwidacja szkód, ubezpieczenie, pojazd zastępczy, karta paliwowa. Produkt popularny wśród klientów korporacyjnych jak i firm z sektora MŚP.

 

  • STR (wynajem krótkoterminowy) – wygodny sposób na użytkowanie samochodów w krótkich okresach, wspomagający obsługę flot. Okres umowy wynosi od 1 do 12 miesięcy. Główni odbiorcy: towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy assistance i korporacje.

 

  • Abonament – produkt skierowany do klientów indywidualnych, polegający na użytkowaniu pojazdu wraz z wybranym pakietem usług dodatkowych. Okres wynajmu może wynosić od 11 do 48 miesięcy. Stały miesięczny czynsz może zawierać usługi dodatkowe: ubezpieczenie, pełną obsługę serwisową, serwis opon, samochód zastępczy.

 

Grupa Masterlease oferuje również szeroki wybór samochodów pokontraktowych. Z punktu widzenia klientów zakup takiego samochodu jest korzystny głównie ze względu na jego cenę i sprawdzoną historię. Samochody dostępne w firmowych salonach „Master1.pl” w  Gdańsku, Warszawie, Klaudynie, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach oraz poprzez stronę internetową www.master1.pl, mogą być dowolnie finansowane gotówką lub z wykorzystaniem leasingu czy abonamentu. Master1.pl  to jednocześnie platforma internetowa, która jako pierwsza w Polsce uruchomiła proces wynajmu samochodów w Abonamencie w 100% przez Internet. Cały proces od wyboru do podpisania kontraktu odbywa się w kilku krokach online wykorzystując autorski system transakcyjny. W ofercie dostępne są samochody nowe i używane. Grupa Masterlease nie ma żadnych powiązań korporacyjnych z jakimkolwiek producentem samochodów lub z jakąkolwiek instytucją bankową, dzięki czemu może elastycznie odpowiadać na potrzeby klientów, współpracując z producentami i dealerami różnych marek samochodów.

 

Posiadane przez jednostkę oddziały

Grupa Emitenta obejmuje swoim zasięgiem obszar całej Polski, działając poprzez centralę w Gdańsku i sieć 15 oddziałów. Oddziały zlokalizowane są w następujących miastach: Warszawa, Białystok, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Toruń, Koszalin, Bydgoszcz, Olsztyn, Kraków, Lublin, Katowice, Łódź, Szczecin, Zielona Góra.

Salony „Master1.pl” zlokalizowane są w  Gdańsku (Kowale), Warszawie, Klaudynie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu.

 

Lokalizacje Regionalnych Biur Handlowych Grupy Masterlease:

Lokalizacje salonów sprzedaży Master1.pl: