Luty 2020r.
P W Ś C P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Kontakt

PRIME CAR MANAGEMENT S.A.
ul. Polanki 4
80 - 308 Gdańsk
T: (+48) 58 340 44 00

Centrum Techniczne
T: (+48) 58 340 44 01

Newsletter
Jeśli chcą Państwo otrzymywać aktualnosci o działalności Prime Car Management a także najnowsze raporty proszę podać adres email poniżej.
zapisz wypisz

Strategia

Spółka Prime Car Management opublikowała Strategię Biznesową na lata 2016-2019

 

Zmiana polityki dywidendowej oraz koncentracja na sektorze MŚP i klientach indywidualnych, w tym rozwój produktów typu Abonament – to główne założenia Strategii Biznesowej Prime Car Management SA do 2019 roku.

 

W czwartek 22 września br. w Warszawie odbyło się spotkanie Prime Car Management SA z inwestorami i przedstawicielami mediów. Spółka podsumowała I półroczne 2016 roku, opowiedziała o największych wyzwaniach, a przede wszystkim zaprezentowała Strategię Biznesową, którą zamierza realizować do 2019 roku. Grupa chce przede wszystkim doprowadzić do wzrostu wartości Spółki dla akcjonariuszy. W tym celu, zamierza skoncentrować działania sprzedażowe i marketingowe na  sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientach detalicznych. Będą się one opierać zarówno na już istniejących, jak i nowych produktach. Rozwój oferty dedykowanej tym grupom będzie obejmował programy private label, a także rozwój produktów typu Abonament. W wyniku obserwacji potrzeb klientów, silnych trendów rynkowych oraz możliwości technologicznych, Prime Car Management zdecydowała także o  rozwoju sprzedaży online.

 

Zarząd stawia sobie za cel wzrost aktywów o min. 10 % rocznie oraz podniesienie stopy zwrotu z kapitału własnego o min. 3,0 p.p. do końca 2019 roku w porównaniu do wyników na koniec pierwszego półrocza 2016.

 

Takie cele finansowe Spółka opracowała w oparciu o założenia Zarządu dotyczące rozwoju rynku leasingu oraz rynku sprzedaży samochodów w Polsce, które wskazują, że sprzedaż nowych samochodów do 2019 będzie rosła na poziomie 5%, a import używanych samochodów 3% średniorocznie. Z kolei dla rynku leasingu samochodów przewidywany jest w tym okresie średnioroczny wzrost na poziomie 20%. Branża CFM ma natomiast ma nadal rozwijać się głównie dzięki wzrostowi floty FSL (Full Service Leasing), który szacowany jest na 7% średniorocznie.

 

W naszej ocenie w najbliższych latach dojdzie do zmian w procesie sprzedaży samochodów do klientów detalicznych w Polsce. Jest to wynik zmian w mentalności konsumentów, które dotyczą zarówno sposobów finansowania samochodów oraz samej potrzeby  posiadania. Zgodnie z globalnymi trendami samochód przestaje być wartością samą w sobie, a staje się narzędziem użytkowym zapewniającym mobilność. Ważne są także możliwości częstej zmiany samochodu. W związku z tym kluczowymi parametrami w decyzjach zakupowych ważne będą »total cost of ownership«, czyli łączne koszty związane z użytkowaniem auta oraz elastyczność wymiany starego na nowe – mówi Jakub Kizielewicz, Prezes Zarządu Prime Car Management SA.

 

W związku z wypłatą w poprzednich okresach zakumulowanych zysków, Zarząd Spółki zmodyfikował także  założenia polityki dywidendowej. Jego zamiarem jest rekomendowanie w przyszłości Walnemu Zgromadzeniu, wypłaty dywidendy w kwocie na maksymalnym poziomie do 100% skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej Prime Car Management za dany rok obrotowy, przy uwzględnieniu odpowiedniego poziomu płynności Grupy oraz kapitału niezbędnego do rozwoju jej działalności.
 

***

O Spółce Prime Car Management i Grupie Masterlease

Spółka Prime Car Management S.A. to jednostka dominująca grupy kapitałowej działającej na rynku flotowym pod marką Masterlease. W skład grupy kapitałowej spółki Prime Car Management S.A., oprócz jednostki dominującej, wchodzą spółki: Futura Leasing S.A., Masterlease sp. z o.o. oraz Futura Prime sp. z o.o.

 

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management („CFM”). Pod względem liczebności floty pojazdów Grupa Masterlease jest jednym z liderów na rynku usług CFM w Polsce oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe. Na dzień 31 marca 2016 r., flota Grupy Masterlease liczyła ponad 28 tys. pojazdów sfinansowanych. W ciągu całego 2015 r., Grupa Masterlease sfinansowała 10.963 samochody o łącznej wartości przekraczającej 705 mln zł. Najnowsza usługa Grupy, „Hyundai Abonament” została doceniona przez klientów i branżę, zdobywając nagrodę Fleet Derby 2016 w kategorii najlepsza usługa dedykowana do konsumenta.

www.masterlease.pl            www.primecar.pl