Maj 2021r.
P W Ś C P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Kontakt

PRIME CAR MANAGEMENT S.A.
ul. Polanki 4
80 - 308 Gdańsk
T: (+48) 58 340 44 00

Centrum Techniczne
T: (+48) 58 340 44 01

Newsletter
Jeśli chcą Państwo otrzymywać aktualnosci o działalności Prime Car Management a także najnowsze raporty proszę podać adres email poniżej.
zapisz wypisz

Profil

1. O Grupie Masterlease

W skład Grupy Masterlease wchodzą następujące spółki: Prime Car Management S.A., Futura Leasing S.A., Masterlease sp. z o.o. oraz MasterRent24 Sp. z o.o.

Właścicielem 100% akcji jest spółka PKO Leasing S.A. 

Grupa Masterlease jest podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management („CFM”). Pod względem liczebności floty pojazdów Grupa jest jednym z liderów na rynku usług zarządzania flotą w Polsce  oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe. Na dzień 31 grudnia 2019 roku, flota Grupy Masterlease obejmująca usługi leasingu i usługi CFM liczyła ponad 43 tys. pojazdów.

Grupa Masterlease posiada 25-letnie doświadczenie na rynku usług leasingu i usług CFM. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród takich jak: Diamenty Forbesa, Medal Europejski BCC, Order Finansowy czy Fleet Leader.

 

Do przewag konkurencyjnych Grupy Masterlease należą:

  • Wiodąca pozycja rynkowa
  • Unikalna ogólnokrajowa sieć sprzedaży
  • Wieloletnie doświadczenie ekspertów w branży
  • Zdywersyfikowane portfolio produktów i duża baza długoterminowych klientów
  • Silna baza kapitałowa - przynależność do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego

 

2. Działalność Grupy Masterlease

Grupa Masterlease oferuje produkty wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego samochodów. Finansowanie wraz z pakietami usług dodatkowych jest  dopasowane do potrzeb klientów indywidualnych, klientów z sektora MSP oraz dużych przedsiębiorstw. Grupa jest jednym z prekursorów usług semi-FSL dla MŚP czy Abonamentu dla konsumentów w Polsce.

 

Działalność Grupy Masterlease obejmuje pełen zakres usług leasingowych oraz usług CFM:

  • Leasing (finansowy) – produkt polegający wyłącznie na finansowaniu pojazdu bez usług dodatkowych. Głównym odbiorcą są firmy z sektora MŚP.
  • Semi-FSL – produkt  „pomostowy”, zachęcający klientów do korzystania z wybranych usług dodatkowych. Łączy w sobie korzystną formę finansowania z dowolnie wybranymi usługami związanymi z obsługą, serwisem, likwidacją szkód czy ubezpieczeniem. Produkt popularny wśród firm z sektora MŚP i korporacji.
  • FSL (wynajem długoterminowy) – produkt finansowania pojazdu wraz z pełnym pakietem usług dodatkowych: pełny serwis mechaniczny, likwidacja szkód, ubezpieczenie, pojazd zastępczy, karta paliwowa. Produkt popularny wśród klientów korporacyjnych jak i firm z sektora MŚP.
  • STR (wynajem krótkoterminowy) – wygodny sposób na użytkowanie samochodów w krótkich okresach, wspomagający obsługę flot. Okres umowy wynosi od 1 do 12 miesięcy. Główni odbiorcy: towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy assistance, korporacje.
  • Abonament – produkt skierowany do klientów indywidualnych, polegający na użytkowaniu pojazdu wraz z wybranym pakietem usług dodatkowych. Okres wynajmu może wynosić od 12 do 60 miesięcy. Stały miesięczny czynsz może zawierać usługi dodatkowe: ubezpieczenie, pełną obsługę serwisową, serwis opon, samochód zastępczy.

 

Grupa Masterlease oferuje również szeroki wybór samochodów pokontraktowych. Z punktu widzenia klientów zakup takiego samochodu jest korzystny głównie ze względu na jego cenę i sprawdzoną historię. Samochody dostępne w firmowych salonach „Master1.pl” w  Gdańsku, Warszawie, Klaudynie, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach oraz poprzez stronę internetową www.master1.pl, mogą być dowolnie finansowane gotówką lub z wykorzystaniem leasingu czy abonamentu. Master1.pl  to jednocześnie platforma internetowa, która jako pierwsza w Polsce uruchomiła proces wynajmu samochodów w Abonamencie w 100% przez Internet. Cały proces od wyboru do podpisania kontraktu odbywa się w kilku krokach online wykorzystując autorski system transakcyjny. W ofercie dostępne są samochody nowe i używane.

 

Posiadane przez jednostkę oddziały

Grupa Emitenta obejmuje swoim zasięgiem obszar całej Polski, działając poprzez centralę w Gdańsku i sieć 15 oddziałów. Oddziały zlokalizowane są w następujących miastach: Warszawa, Białystok, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Toruń, Koszalin, Bydgoszcz, Olsztyn, Kraków, Lublin, Katowice, Łódź, Szczecin, Zielona Góra.

Salony „Master1.pl” zlokalizowane są w  Gdańsku, Warszawie, Klaudynie, Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.

 

Lokalizacje Regionalnych Biur Handlowych Grupy Masterlease:

Lokalizacje salonów sprzedaży Master1.pl: